לייעוץ ראשוני חייגו 04-6990886

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


  הטרדה מינית בעבודה היא תאונת עבודה

  מאת: אבירם טולדנו, עורך דין ביטוח לאומי ונזקי גוף

  רבים בישראל אינם מודעים לגבול המפריד בין התנהגות חברתית ראויה וקבילה, לבין הטרדה מינית. ישנם רבים המרשים לעצמם, במסווה של התנהגות חופשית, פתיחות חברתית או חיזור מקובל, גם התנהגות פוגעת, המתקבלת כהטרדה מינית. יש רבים שאינם יודעים כי התנהגות מטרידה על רקע מיני, אפילו אם אין היא מגיעה כדי מגע גופני, עשויה להיות אסורה על-פי דין.

  בנוסף לכך, חשוב לדעת כי הטרדה מינית בעבודה, מוכרת כפגיעה בעבודה על ידי ביטוח לאומי. ההכרה בהטרדה המינית כפגיעה בעבודה על ידי ביטוח לאומי תזכה את הנפגע בזכויות שונות. כך למשל, ההכרה בפגיעה תוביל לזכאות לדמי פגיעה, למימון ההוצאות הרפואיות ובמקרים בהם נותרה נכות פיזית או נפשית – לקצבת נכות מעבודה.

  מהי הטרדה מינית?

  החוק למניעת הטרדה מינית קובע שורה של מעשים שיחשבו כהטרדה מינית. כך לדוגמא: סחיטה באיומים, מעשים מגונים, הצעות בעלות אופי מיני, התייחסויות בעלות אופי מיני כאשר המוטרד אינו מעוניין בהתייחסויות אלו, התייחסות מבזה או משפילה ביחס למינו של אדם או לנטייתו המינית ועוד.

  הטרדה מינית יכולה לבוא בצורות רבות כדוגמת בדיחות גסות, חשיפה לתכנים פורנוגרפיים, אמירות מהן משתמעת הטרדה מינית, הפעלת לחץ לבילוי משותף, מגע פיזי בלתי רצוי, דרישות לטובות הנאה מיניות, תקיפה מינית ואונס.

  > לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות חייגו 04-6990886

  לאילו קצבאות זכאי אדם שהוכר כנפגע עבודה כתוצאה מהטרדה מינית? עורך דין ביטוח לאומי

  • דמי פגיעה – עד לתקופה של 3 חודשי כפיצוי על אובדן הכנסות.
  • טיפול רפואי חינם – עבור טיפול בבעיות הרפואיות הנובעות מהפגיעה.
  • קצבת נכות מעבודה – כאמור, אם נותרה נכות, תהא זכאות לקצבת נכות מעבודה או למענק בהתאם לקביעת הועדה הרפואית.

  מה נדרש כדי שביטוח לאומי יכיר בהטרדה מינית כפגיעה בעבודה?

  ראשית, יש לצרף את כל המסמכים הקיימים מההליכים השונים שנוהלו כתוצאה מההטרדה המינית בעבודה. בין אם התלונה טופלה במישור הפלילי במישור האזרחי או בהליך משמעתי בעבודה, יש לצרף כל מסמך הנוגע לכך.

  במקרים בהם המקרה מדווח לראשונה, יכול המוסד לביטוח לאומי לפנות למקום העבודה לקבלת פרטים. כך גם במקרים בהם חסר למוסד לביטוח לאומי חומרים.

  בניגוד לפגיעות אחרות בעבודה, במקרים של הטרדה מינית ניתן להגיש את התביעה ללא הגבלת זמן. התשלום ינתן ממועד הגשת התביעה ועד 12 חודשים רטרואקטיבית.

  עברתם תאונת עבודה? פנו אלינו – עורכי דין ביטוח לאומי

  נפגעתם בעבודה? בין אם מדובר בתאונת עבודה, מחלת מקצוע או כל פגיעה אחרת, צוות המשרד הינו בעל ניסיון עשיר בליווי לקוחותיו בתביעות בגין תאונות עבודה, מחלות מקצוע ומיקרוטראומה. צוות המשרד ילווה אתכם בכל שלבי התביעה ויעניק לכם טיפול אישי ומקצועי החל מהשיחה הראשונה. אם נפגעתם או חליתם הנכם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

  * אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יש לראות בכתוב הסבר כללי בלבד. אין להסתמך ו/או לפעול בהתאם לאמור לעיל ללא ייעוץ משפטי.

  לייעוץ ראשוני חייגו 04-6990886

  או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


   קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט